Рубрика: Електроника
Треперливо светло
Автор: Денис Галовски
Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

Емитер 10/2002.

Нарачајте го овој број или најавете се за да ја прочитате целата статија.


Светилките што трепкаат се неизбежен декор за новогодишните и божиќните празници. Иако овие празници сè уште се далеку, ние ќе ви покажеме еден едноставен начин како да направите треперливо светло кое покрај за украсување на новогодишната елка добро ќе ви послужи и при организирањето на домашни журки или пак за декор на излози.

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во Емитер 10/2002. Нарачајте го овој број за да ја прочитате целата статија, а ако веќе го имате купено електронското издание најавете се за да го прочитате.