Рубрика: Автомобилска техника
Феноменот Формула 1 (2. дел): Во знакот на "големата тројка"
Автор: Љубиша Трипуноски
Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

Емитер 7-8/2005.

Нарачајте го овој број или најавете се за да ја прочитате целата статија.


"Феноменот Формула 1" продолжува со периодот кој се обележува како "златното доба на Формула 1", кога на патеките ширум светот настапувале најдобрите и најтрофејните возачи во историјата на Формула 1. Главните протагонисти во Формула 1 од 1980 година до денеска се неколку великани чии имиња секогаш се изговараат со особена почит, а нивните успеси најмногу се поврзуваат за трите супериорни тимови како предводници во технолошкиот напредок на Формула 1 - Вилијамс, Мекларен и Ферари...

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во Емитер 7-8/2005. Нарачајте го овој број за да ја прочитате целата статија, а ако веќе го имате купено електронското издание најавете се за да го прочитате.