Рубрика: Омнибус
Кратки информации
Автор: Н Н
Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

Емитер 7-8/2009.

Нарачајте го овој број или најавете се за да ја прочитате целата статија.


VZ Navigator - стабилизатор за камера;
Фонофон;
ЛЕД светилки со голема ефикасност;
Индија тргнува ви трка за Месечината;
Прва сончева електрична централа во Македонија;
Телепортација? Свршена работа!;
Можно да е откриена првата екстрагалактичка планета;
Microsoft Windows 7 достапен во септември;
Рендгенски зраци откриваат алцхајмерова болест;
Сè повеќе истражувачи велат дека има течна вода на Марс;
10 факти за...тунелите;
Касперски објави Mobile Security 8.0;
Ако кафената боја не е боја, каква боја се кафените џуџиња?;
МВС отсега со рециклирана вода!;
Kapsch во Македонија;
Одбран материјалот за топлотниот штит на Орион;
Македонија нова членка на "Summits on the Air";
Проучување на црните дупки со PlayStation 3;
Безбедни 2TB на Raid Verbatim;
Две покривки за камера на Petrol;
"Temori-on" прв музички електроинструмент;
Сони блесна во Хановер

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во Емитер 7-8/2009. Нарачајте го овој број за да ја прочитате целата статија, а ако веќе го имате купено електронското издание најавете се за да го прочитате.