Рубрика: Информатика
Интел на CES 2013
Автор: Невенка Стојановска
Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

Емитер 1/2013.

Нарачајте го овој број или најавете се за да ја прочитате целата статија.


На овогодишниот CES 2013 во Лас Вегас, корпорацијата Интел го претстави својот план за подобрување на мобилните искуства во сегментот производи на компанијата наменети за паметни телефони, таблети и Ултрабоок-понуди. Притоа, Мајк Бел, потпретседател и менаџер на групацијата "Mobile and Communications" и Кирк Скауген, потпретседател и менаџер на групацијата "PC Client" ги објавија: новата платформа за смарт телефони, деталите за 22-нанометарски четиријадрен систем на чип за таблети, како и полични и поинтуитивни Ултрабук-уреди со иновативни конвертибилни дизајни.

Клучни зборови:

Изложбениот простор на Интел на овогодинешниот CES

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во Емитер 1/2013. Нарачајте го овој број за да ја прочитате целата статија, а ако веќе го имате купено електронското издание најавете се за да го прочитате.