Рубрика: Информатика
Новогодишно украсување и божикно сурфање
Автор: Невенка Стојановска
Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

Емитер 12/2012.

Нарачајте го овој број или најавете се за да ја прочитате целата статија.


Дојде и тоа време од годината кога без никаква причина сме добро расположени, сè ни е убаво и мило без некоја особена причина, а за сево ова го имаме и вообичаениот изговор "идат Нова година и Божик". Некој намќор можеби ќе каже "не и оваа година – апокалипсата е закажана за 21-ви декември", но јас сепак повеќе им верувам на колегата Филевски, НАСА и на здравиот разум по ова прашање. Со оглед на тоа што и од НАСА потврдија дека крај на светот нема да има (барем не оваа година), безгрижно препуштете му се на празничното расположение, а за тоа ќе ви помогнат и апликациите и веб-сајтовите кои ви ги претставуваме во овој напис.

Поставете новогодишна елка или орнамент на работната површина од вашето PC.

Најстариот сајт кој го следи Дедо Мраз во чекор. Можете да си симнате и апликација за вашиот телефон.

Гугл има свој сајт за следење на Дедо Мраз, каде децата може да остават пораки со желби и што уште не...

Christmas Corner нуди за секого по нешто: рецепти за новогодишни колачиња, божикни приказни, е-честитки, ....

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во Емитер 12/2012. Нарачајте го овој број за да ја прочитате целата статија, а ако веќе го имате купено електронското издание најавете се за да го прочитате.