Рубрика: Информатика
Новите Inspiron модели од Dell
Автор: Невенка Стојановска
Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

Емитер 10/2013.

Нарачајте го овој број или најавете се за да ја прочитате целата статија.


Кон крајот на минатиот месец, компанијата Dell ја претстави новата серија ултратенки Inspiron laptop и all-in-One компјутери. Оваа нова, според производителот најтенка и најмоќна линија на Inspiron компјутери досега, се карактеризира со тенок дизајн и извонредно траење на батеријата.
Клучни зборови: Dell Inspirion, Intel Core 4th Gen processors, Intel Core 4-та генерација процесори, Inspirion 23 "сè во едно", Inspirion 23 All-In-One.

Серијата лаптоп компјутери Inspiron 7000 ги опфаќа моделите Inspiron 14, 15, 17 кои ја означуваат соодветната големина на екранот во инчи. Истовремено пак серијата Inspiron 3000 е надополнета со моделот со 11 инчен екран, а покрај ова претставен е и новиот Inspirion 23 all-in-one компјутер.

Клучни зборови:

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во Емитер 10/2013. Нарачајте го овој број за да ја прочитате целата статија, а ако веќе го имате купено електронското издание најавете се за да го прочитате.