Рубрика: Информатика
Компанијата за мобилни игри CrazyLabs ги пречека експертите од Google
Автор: Редакција Емитер
Објавено на 16.06.2022 - 13:30

CrazyLabs како водечки hyper-casual и casual развивач и издавач, веќе 5 години има успешна соработка со светски познатата компанија Google. За предностите кои ги нуди Google, тимот на User Acquisition CrazyLabs имаше чест минатата недела да биде домаќин на експертите од оваа светска мрежа, кои ги посетија канцелариите во Македонија, лоцирани во Мерцедес премиум центар. На овие средби се презентираа benchmarks на индустријата, стратегиите за оптимизирање на кампањите, како и за предностите кои ги нуди Google сѐ со цел да се направи чекор напред, кон уште поуспешна идна соработка меѓу двете компании.

Она што е значајно да се спомене е настанот што тимот на CrazyLabs го подготвува. Станува збор за најголемиот Crazy Summer Festival кој ќе се одржи во сабота, 2 јули (Save the date). Овој долгоочекуван настан за сите љубители на мобилните игри, ќе се одржи во Градски Парк кај „Школка“, а за забавниот дел ќе се погрижат Тамара, Лоба и Тони Зен.

CrazyLabs, дел од Embracer Group, е светска компанија за Hyper Casual и Casual мобилни игри, позади која стојат успешните и препознатливите Miraculous Ladybug, Super Stylist, Phone Case DIY, Acrylic Nails, I Can Paint, Tie Dye, ASMR Slicing, Soap Cutting. Со над 5 милијарди симнувања на игрите кои излегуваат од нивната „лабораторија” како и повеќе од 250 милиони активни корисници месечно, CrazyLabs стабилно стои на врвот од топ 5 најдобри компании за мобилни игри во светски рамки.

Основана во Израел пред повеќе од 10 години, денес CrazyLabs поседува канцеларии во Израел, Кина, Индија, Германија, Украина, и канцеларија во Македонија, која е воедно најголемата и најбројната од сите во светот, со повеќе од 120 вработени.

Портфолиото на CrazyLabs на светско ниво брои експерти од гејминг индустријата кои зад себе имаат децениско искуство, а за сите дипломирани студенти, програмери, ентузијасти за видео игри, како и сите оние кои сакаат активно да се вклучат во hyper-casual и casual светот на мобилните игри, CrazyLabs имаат отворено предизвикувачки позиции.

Аплицирајте и станете потенцијален член на оваа светска компанија!

 

--- промотивен напис ---

Клучни зборови: