Рубрика: Аудио и видеотехника
NAD Electronics со вредни награди за обожавателите на Нил Јанг
Автор: Редакција Емитер
Објавено на 06.11.2020 - 13:15

Меѓународниот натпревар нуди одлични, вредни и уникатни награди

NAD Electronics им нуди на обожавателите на рок-иконата Нил Јанг шанса да освојат одлична аудио опрема и луксузно издание со автограм

Во очекување на претстојниот Deluxe Edition двоен албум CD и концерт во живо DVD/BluRay Return to Greendale, NAD Electronics им нуди можност на обожавателите на канадскиот аудио бренд и рок икона, Нил Јанг, да освојат одлични награди на натпреварот Canada Rocks Trivia.

Почнувајќи од 3 ноември 2020 година до 17 ноември 2020 година, аудиофилите и вљубениците во музиката од целиот свет можат да ја посетат веб-страницата NAD Electronics и да одговорат на тривијалните прашања во врска со Нил Јанг за влез во извлекувањето и за еден од трите пакети награди.

Главната награда, резервирана за најсреќниот од учесниците е пакетот кој содржи: еден интегриран засилувач NAD C 368 со BluOS, 1 CD плеер NAD C 568, 1 примерок од концерт во живо со автограм CD и DVD/BluRay со двоен албум Return to Greendale, едногодишна претплата на услугата за стриминг на музика Xstream за hi-res на Neil Young Archives, еден потпишан примерок со тврд повез на книгата “To Feel the Music: A songwriter’s mission to save high-quality audio” од Нил Јанг и Фил Бејкер, и една маичка Нил Јанг

Второнаградениот учесник ќе добие : еден интегриран засилувач NAD C 368 со BluOS,едногодишна претплата на услугата за стриминг музика Xstream за hi-res на Neil Young Archives, еден потпишан примерок со тврд повез од книгата To Feel the Music: A songwriter’s mission to save high-quality audio” од Нил Јанг и Фил Бејкер, и една маичка Нил Јанг.

Третонаградениот учесник ќе мора да се задоволи со: еден Bluesound Node 2i BluOS Hi-Res Multiroom Streamer (од сестринскиот бренд на NAD Electronics, Bluesound), едногодишна претплата на услугата за стриминг музика Xstream за hi-res на Neil Young Archives, еден потпишан примерок со тврд повез од книгата To Feel the Music: A songwriter’s mission to save high-quality audio” од Нил Јанг и Фил Бејкер, и една маичка Нил Јанг.

The Return to Greendale Deluxe Edition излегува денес, на 6 ноември,што значи дека победникот на натпреварот Canada Rocks ќе биде меѓу првите што ќе ја доживеат музиката и филмот што го документира шоуто во Торонто во живо за поддршка на неговиот 25-ти студиски албум. Во меѓувреме, претплатниците на Neil Young Archives кои користат уреди со BluOS ќе можат да го стримуваат целиот албум во висока аудио резолуција.

Деталите за натпреварот, вклучително и целосните услови, може да се најдат на https://NADelectronics.com/CanadaRocks.

 

--- комерцијален напис ---

Клучни зборови:
Меѓународниот натпревар нуди одлични, вредни и уникатни награди

Меѓународниот натпревар нуди одлични, вредни и уникатни награди