Емитер - Списание за наука и техника Емитер - Списание за наука и техника

-

::Импресум ::Претплата ::Услуги ::Маркетинг ::Соработка ::Контакт

Пребарување:
Најава:
Email: Лозинка: Регистрирај се

E-Prodavnica

OnlineBroj

SorabotkaМали огласи од и за емитерџиите

Ова е простор каде читателите на Емитер и љубителите на науката и техниката можат да понудат и побараат технички уреди, делови, материјали, алати, литература... и сè друго што има врска со науката и техниката.
Огласувањето е бесплатно, а се врши според условите и правилата презентирани тука.
Доколку забележите злоупотреби во огласите ве молиме да не известите преку е-пошта.Категорија:

Прва Претходна ( Страница 3 од 3 ) Следна Последна

Електронски материјали

продавам интегрално коло Ад 724

оглас број: 325
oбјавен на: 07-05-2013

Продавам 4 парчиња од интегралното коло AD 724 за проектот „конвертор на VGA во видео сигнал од емитер број 11/2011„ Цена 300 денари парче

Игор Ѓуров

070392361

gjurov.igor@yahoo.com

Сервис и услуги

СЕРВИС НА ЕЛЕКТРИЧНИ ИНСТАЛАЦИИ И К

оглас број: 323
oбјавен на: 17-04-2013

ПОПРАВКА, ИСПИТУВАЊЕ И ЗАМЕНА НА СТАРИ ЕЛЕКТРИЧНИ ИНСТАЛАЦИИ ВО ВАШИОТ ДОМ СО НОВИ. СЕРВИС(ПОПРАВКА) НА СИТЕ ВАШИ ДОМАШНИ КАФЕМАТИ.

Сале Филиповски

075 201 557

filipovskisale@yahoo.com

Електронски материјали

ТРИТОНСКИ ГОНГ

оглас број: 317
oбјавен на: 08-04-2013

Продавам готов уред :Тритонски гонг од Емитер 7-8/1998год.

Сале Филиповски

075 201 557

filipovskisale@yahoo.com

Игри и забава

Trafo

оглас број: 313
oбјавен на: 09-03-2013

Otkupuvam ispravno trafo od starite radio priemnici ili gramofoni so lambi! Uslov: Trafoto da e ispravno ne pregoreno! Javete se da se dogovorime okolu otkupot.

Dejan Zemovski

02/2621-961

zxzona1@gmail.com

Компјутери и конзоли

Kupuvam El. lamba 6N3 i ECC88

оглас број: 312
oбјавен на: 09-03-2013

Kupuvam elektronski lambi: 6N3 (5670)ili nejzina zamena, kupuvam 6DJ8 ili ECC88, 6922, PCC88. Prodavaci javete se da se dogovorime!

Dejan Zemovski

2612-961 po
17casot

zxzona1@gmail.com

Аудио и видео опрема

Prodavam el. lambi ECC83

оглас број: 310
oбјавен на: 18-02-2013

Prodavam el. lambi ECC83 kupeni od CONRAD so 10% poust od nabavnata cena vo CONRAD. Zainteresirani kupuvaci povelete.

Dejan Zemovski

075616218

zxzona1@gmail.com

Електронски материјали

KAM elektronik

оглас број: 308
oбјавен на: 13-02-2013

Elektronski komponenti i telekomunikaciona oprema

irfan

23298803

info@kamelektronik.com.mk

Аудио и видео опрема

High End predpojacalo so ECC83

оглас број: 305
oбјавен на: 11-02-2013

Prodavam povolno orginalno High-End predpojacalo so ECC83. Predpojacaloto e objaveno vo EMITER! Zatoa kako toa izgleda mozete da vidite vo broevite od EMITER br.4,5,6/2011

Dejan

075616218

zxzona1@gmail.com

Аудио и видео опрема

High End predpojacalo od EMITER

оглас број: 304
oбјавен на: 11-02-2013

Prodavam mnogu povolno originalno High-End predpojacalo so ECC83 od proektot objaven vo EMITER.

Dejan

075616218

zxzona1@gmail.com

Алати и машини

Инкубатори - от японски пъдпъдъци д

оглас број: 303
oбјавен на: 04-02-2013

Инкубатори - от японски пъдпъдъци до щрауси.Цени, снимки , както и друга полезна информация ще намерите в обновения ни сайт. GSM:0892 374 714, 0887 7

inkubatori

003598923747
14

inkubatori@abv.bg

Електронски материјали

Fluke 175 Kyoritcu 2056

оглас број: 302
oбјавен на: 03-02-2013

Novi doneseni od Germanija. Fluke 175-160 evra Kyoritcu 2056-150 evra

Zlatko Mihajlovski

zlatko.mihajlovski2008@gmail.c
om

Аудио и видео опрема

Изнајмувам озвучување

оглас број: 297
oбјавен на: 07-01-2013

Изнајмувам озвучување за било каква пригода. Цена по договор.

Danco Ilievski

070305737

dancofonon@gmail.com

Прва Претходна ( Страница 3 од 3 ) Следна ПоследнаEuroimpex

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kabtel

Overnet

Alfaaudio

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.loging.mk

www.fitr.mk

Pretplata

GoEnglishMak

Tehnik Servis

Astronomija

365.com.mk

webparking.com.mk