Емитер - Списание за наука и техника Емитер - Списание за наука и техника

-

::Импресум ::Претплата ::Услуги ::Маркетинг ::Соработка ::Контакт

Пребарување:
Најава:
Email: Лозинка: Регистрирај се

E-Prodavnica

OnlineBroj

SorabotkaМали огласи од и за емитерџиите

Ова е простор каде читателите на Емитер и љубителите на науката и техниката можат да понудат и побараат технички уреди, делови, материјали, алати, литература... и сè друго што има врска со науката и техниката.
Огласувањето е бесплатно, а се врши според условите и правилата презентирани тука.
Доколку забележите злоупотреби во огласите ве молиме да не известите преку е-пошта.Категорија:

Прва Претходна ( Страница 2 од 3 ) Следна Последна

Алати и машини

Продавам C-ESR метри

оглас број: 354
oбјавен на: 17-06-2014

Како што кажува насловот продавам C-ESR метри, служат за мерење на капацитивност на кондензатори и неговата состоја, дали е сув, дали е при

Стефан Јаневски

stefan@worker.com

Разно

пцб дизајн

оглас број: 353
oбјавен на: 09-06-2014

Цртање ппк во протел 99 од дадена електрична шема или копирање на постоечка ппк.

pcbdesignmk@gmail.com

Електронски материјали

Изработувам проекти

оглас број: 351
oбјавен на: 11-05-2014

Изрботувам секаков вид на проекти, спремам проекти за матуранти, сите видови на проекти од емитер, проекти по желба, цени поволни.

Стефан Јаневски

076221550

stefan@worker.com

Електронски материјали

Продавам трансформатори

оглас број: 350
oбјавен на: 11-05-2014

Продавам поволни многу малку користени трансформатори, имам од следниве: 28х2 400 вати плус 2х12 волти 20 вати 24 волти 100 вати 2х14 волти торус

Стефан Јаневски

076221550

stefan@worker.com

Електронски материјали

Изработувам PicKit Clone 2

оглас број: 349
oбјавен на: 11-05-2014

Изработувам PicKit Clone 2 по нарачка, достапно за подигање два дена по нарачката. По потреба правам и адаптери за интегралните кола.

Стефан Јаневски

076221550

stefan@worker.com

Компјутерски компоненти

hp deskjet 5740

оглас број: 346
oбјавен на: 23-03-2014

se prodava printer hp deskjet 5740 za edna 1000 mkd (kolku da ne e za ich) ama itno

Excellency Dedanoe Unlishnidaos

dedanoe@gmail.com

Сервис и услуги

izrabotka na proekt od Emiter

оглас број: 345
oбјавен на: 18-03-2014

Baram lice za izrabotka na ured od proektite od Emiter ! Potocno se raboti za proektot ,,Детектор за лаги" od ЕМИТЕР 10/2002 ! Барам склопен и испитан модул кој функционира ! Однапред благодарам.

Bubo Kocovski

078405259

zvucka@yahoo.com

Електронски материјали

Продавам Easy Pic 4

оглас број: 344
oбјавен на: 24-02-2014

prodavam pic programator / razvojna ploca easy pic 4 od mikroelektronika so razni dodatoci. Cena 3800 den.

Борче Чикалов

076/445239,
034/331455

borce.cikalov@yahoo.com

Аудио и видео опрема

remote control

оглас број: 343
oбјавен на: 24-02-2014

baram da kutam dalecinski upravuvac cu-vsx 140 za resiver pioneer vsx 808 rds ili kompitabilen za istiot

spase dimovski

072580058

spase_dimovski@yahoo.com

Електронски материјали

Продавам склопени модули 3

оглас број: 342
oбјавен на: 06-02-2014

ПРОДАВАМ склопени и испитани модули од проектите: Брз УСБ полнач на батерии од Е1/10 (250 ден); Ел. коцка од Е2/10 (300 ден); Аквариумски термометар од Е2/10 (200 ден); 50W засилувач од Е3/10 (800 ден); Детектор на ЕМ зрачење од Е12/13 (300 ден).

Емитер

02/3115-111
071/255-704

emiter@unet.com.mk

Електронски материјали

Продавам склопени модули 2

оглас број: 341
oбјавен на: 06-02-2014

ПРОДАВАМ склопени и испитани модули од проектите: Детектор за мраз на патот од Е12/07 (800 ден), Ноќен јавач од Е6/08 (200 д), Генератор на аплауз од Е7-8/08 (150 д); Ел. лампион од Е11/08 (150 ден), Засилувач со TDA1557Q од Е12/11 (300 д), 100W сабвуферски зас. за автомобил од Е1/12 (600 д).

Емитер

02/3115-111
071/255-704

emiter@unet.com.mk

Електронски материјали

Продавам склопени модули 1

оглас број: 340
oбјавен на: 06-02-2014

ПРОДАВАМ склопени и испитани модули од проектите: Стерео LED VU-метар од ЕМИТЕР 11/05 (250 ден), FBI сирена од Е6/06 (200 ден), Конвертор за симетричен напон од Е7-8/06 (150 ден), Визуелна контрола на мрежниот напон од Е10/06 (500 ден.)...

Емитер

02/3115-111
071/255-704

emiter@unet.com.mk

Сервис и услуги

Promena Na Frekfencija

оглас број: 337
oбјавен на: 13-11-2013

Od ramstor so eden moj dobar prijatel zemavme kolicki na daljinsko so zelba da se trkame pa vikame aj ist model da bidat da ne bide posle tvojata e pojaka ama se zafrknavme dvete rabotat na ista frekfencija dali moze nekoj da ja smeni i kolku kosta

Dzekcee

078-251-351

dzekcee@gmail.com

Аудио и видео опрема

Predpojacala i pojacala

оглас број: 334
oбјавен на: 16-09-2013

Izbor na ispitani predzasiluvaci, zasiluvaci, i drugi el.sklopovi odlicni za pocetnici, ucenici i entuzijasti. Javete se na e-mail da dobiete lista so karakteristiki i ceni.

Dejan Z

075/616218

zxzona1@gmail.com

Аудио и видео опрема

Transformatori za razna namena

оглас број: 333
oбјавен на: 16-09-2013

Nudam razlicni tipovi na transformatori. Mozna upotreba za mokni audio zasiluvaci, predzasiluvaci itn. Javete se na e-mail za da dobiete lista na ttrafoata so karakteristiki i ceni.

Dejan Z

075616218

zxzona1@gmail.com

Аудио и видео опрема

Pojacala (180/320W)/8/4 omi

оглас број: 332
oбјавен на: 16-09-2013

Prodavam 2 gotovi sklopeni i ispitani moduli na pojacala montirani na Al-ladilnici. Odlicni za stereo Hi-Fi zasiluvac. So RMS moknost:180W/8R i 320W/4R. Odlicni za skolski proekti i za druga namena so kvaliteten zvuk!

Dejan Z

075/616218

zxzona1@gmail.com

Аудио и видео опрема

High-End lampasko predpojacalo

оглас број: 331
oбјавен на: 16-09-2013

Odlicen High-End lampaski predzasiluvac izraboten spored proekt od Emiter so napraveni proektni izmeni so cel na podobruvanje na zvukot. Entuzijasti, audofili i ljubiteli na kvaliteten "tube sound" povelete za dogovor okolu kupoprodazba.Cena povoln

Dejan Z

075616218

zxzona1@gmail.com

Аудио и видео опрема

Prodavam zvucnici HSR160

оглас број: 330
oбјавен на: 09-09-2013

Prodavam par zvucni kutii od HSR160 so dva basa , ispravni i dobro socuvani.Cema 5000den.Kontakt po telefon.

Nikola Molovcev

070/720-882

mircemk@yahoo.com

Електронски материјали

електроника

оглас број: 329
oбјавен на: 21-08-2013

продавам и изработувам електронски склопови од емитер. испитувачи за далечинско, за заземјување, за транзистори, светлосен прекинува

Сале Филиповски

075201557

filipovskisale@yahoo.com

Компјутери и конзоли

Prodavam PICKIT 2 clone

оглас број: 328
oбјавен на: 17-07-2013

Prodavam nekolku PIC KIT 2 clone-ovi,so USB kabel I legenda na pinovi.Cenata e 900 denari.Kontakt po e-mail

Stefan V

khie2762012@feit.ukim.edu.mk

Прва Претходна ( Страница 2 од 3 ) Следна ПоследнаEuroimpex

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kabtel

Overnet

Alfaaudio

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.loging.mk

www.fitr.mk

Pretplata

GoEnglishMak

Tehnik Servis

Astronomija

365.com.mk

webparking.com.mk